Odpovídáme na často pokládané otázky

Zjistíte, jaká služba se pro vás nejvíce hodí a na kalkulačce si orientačně vypočítáte cenu za kontrolu.
Případně nám rovnou napíšete či zavoláte. Až se spojíme, domluvíme se na předání podkladů, doladíme odhad ceny z kalkulačky a vyřešíme termín kontroly. V domluveném čase přijede náš odborník, prověří nemovitost a bude vám k dispozici na případné otázky. Pokud máte službu s protokolem, obdržíte ho nejpozději do dvou pracovních dnů (většinou ale dříve). Fakturu za kontrolu nám zaplatíte až na konec.

Každá nemovitost je jiná, v průměru ale nacházíme chyby, obtíže nebo nedodělky, jejichž odstranění by budoucí majitele nemovitostí stály u novostaveb 98 tisíc a u starších staveb až 120 tisíc. A to do nákladů nezahrnujeme čas strávený dohady s prodávajícím nebo developerem, poptávání dělníků, neustálé kontroly, nejistotu, zda je vše v pořádku a také placení podnájmu kvůli opožděnému nastěhování do nového bydlení.

Domluvu i předání podkladů vyřešíme přes e-mail nebo telefon

Cena se určuje podle velikosti kontrolované nemovitosti. Vytvořili jsme kalkulačku, ve které orientační částku nezávazně zjistíte.

Předložte kartu IKEA a získejte 20% slevu na inspekci!

Podmínky: Sleva se vztahuje pouze na služby Kontrola novostaveb a Prověření starší nemovitosti. Slevu je možné uplatit pouze před proběhnutím inspekce. Zpětně nebude sleva uznána. Stačí se prokázat číslem karty, fotkou karty či elektronickou kartou.

Počítáme plochu domu/bytu a sklepu. Garáž ovlivní cenu pouze pokud je uzavřená ze všech čtyř stran. Balkony, lodžie a terasy kontrolujeme, ale jejich plochu do výpočtu ceny nezahrnujeme.

20 kilometrů od Prahy, Brna a Ostravy je doprava v ceně, ve vzdálenější lokalitách účtujeme 9 korun za kilometr..

Protokol z kontroly starší nemovitosti

Kompletní zprávu z kontroly nemovitosti s přehlednou fotodokumentací závad. S prodávajícím se proto nemusíte dohadovat na základě dojmů nebo odhadů, máte v ruce odborníkem vystavený dokument i s odhadem finanční náročnosti odstranění odhalených chyb a vad. Zkontrolujeme každý detail ve statice, rozvodech, vytápění, podlaze i na střeše, kvalitu zpracování omítek, dlažby, instalace sanity a především dodržení všech norem a standardů. Máme k tomu vlastní metodiku.

Protokol z kontroly novostavby

Kompletní seznam vad a nedodělků, které se odhalí při předávací inspekci Vaší nemovitosti. Do seznamu vad a nedodělků se zapisují jak vady kosmetického rázu, tzn. špinavá/odřená okna nebo dlaždičky ale i vady, které jsou  v rozporu s klientskými změnami či normami a vyhláškami.

Nejpozději do dvou pracovních dnů, většinou i rychleji. Výčet závad vám řekneme hned po prohlídce. Pokud přebíráte novostavbu od developera, na místě vyplňujeme závady i do přebíracího protokolu, takže máte o starost méně a developer může okamžitě začít pracovat na jejich odstranění, případně vám nabídnout slevu.

Dejte nám vědět minimálně týden před plánovanou kontrolou. Pokud máme volné kapacity, najdeme termín i na poslední chvíli, ale čím dříve se ozvete, tím spíše se časově trefíte do nezabraného termínu.

Není to nutné, ale přijdete tím o možnost zeptat se na cokoliv ohledně nemovitosti našeho odborníka.
Navíc někteří developeři vyžadují přítomnost budoucího vlastníka nemovitosti. Pokud se účastnit nechcete nebo nemůžete, pošlete za sebe náhradu nebo nám dáte plnou moc pro jednání s developerem.

Ke kontrole novostavby potřebujeme plánek nemovitosti, materiálové standardy (jaká jsou v novostavbě okna, dveře, podlahy, sanita atd.), náhled smlouvy uzavřené s developerem (kupní, budoucí kupní či smlouvu o dílo) a případný soupis klientských změn.

U starších nemovitostí oceníme odkaz na inzerovanou nemovitost a případně i plánek bytu či domu, dokumenty k revizi elektřiny i plynu a protokoly o uvedení do provozu. Pokud nic z toho nemáte k dispozici, není to problém.

Za kontrolu platíte až po jejím uskutečnění. Někdy se totiž stane, že si při prohlídce klient vybere rozšíření služeb (zpracování protokolu, navazující kontrolu odstranění odhalených nedostatků) nebo se rozhodne pro zjednodušení (pouze ústní sdělení chyb bez vypracovaného protokolu). Fakturu posíláme elektronicky a platí se bezpečným převodem na bankovní účet.

Akustické měření nenabízíme. Termovizní měření provádíme, ale vhodné podmínky nastávají zřídka, proto si tuto službu můžete objednat na pozdější termín. Pro směrodatné měření musí být venkovní teplota  alespoň 3 dny v kuse minimálně -5° C a interiér nemovitosti vytopený na 20 °C. U novostaveb toto měření nedoporučujeme, riziko tepelných mostů je minimální.

Ano, přijedeme za vámi kamkoliv, ale nejvíce expertů máme k dispozici v okolí Prahy a ve Středočeském kraji. Tam jsme proto schopni najít pružně vhodný termín kontroly, na ostatních místech je nutný při domluvě větší předstih. Doprava je 20 kilometrů od Prahy, Brna a Ostravy v ceně kontroly, ve vzdálenější lokalitách účtujeme 9 korun za kilometr.

Bytecheck kalkulačka

Spočítejte si, kolik by stála kontrola
vaší nemovitosti

Užitná plocha je povinná
Orientační cena
Jméno a příjmení je povinné
E-mail je povinný
E-mail není ve správném formátu
Telefonní číslo je povinné
Lokalita je povinná
Výběr je povinný

Poptávka byla úspěšně odeslána!

Budeme Vás kontaktovat v co nejkratší možné době.

Nastala chyba, zkuste to znovu později.

Vlastní metodika kontroly

Podívejte se, podle jakých pravidel
nemovitosti prověřujeme

× Jsme i na WhatsApp!